Człowiek w obiektywie

Image

W Galerii Tło Miejskiego Domu Kultury można ogląda już wystawę zatytułowaną „Człowiek”. Członkowie Stalowowolskiego Stowarzyszenia Fotograficznego ANIMUS w bardzo różny sposób pokazali nas samych.

Wystawa jest bardzo interesująca, gdyż każdy z fotografów podszedł inaczej do tematu, prace są bardzo zróżnicowane.

Rok 2014 to rok jubileuszu dziesięciolecia Stalowowolskiego Stowarzyszenia Fotograficznego ANIMUS. Z tej okazji mieszkańcy Stalowej Woli i kilku innych miast Polski będą mieli wiele okazji do oglądania dorobku artystycznego członków stowarzyszenia. W Galerii TŁO zagościła po raz kolejny wystawa fotografów z ANIMUS-a. Jak przyznają autorzy zdjęć temat sam w sobie nie był prosty, jednak każdy w swoich zbiorach znalazł coś ciekawego.

- Dzisiaj otwieramy drugą z serii trzech jubileuszowych wystaw Stalowowolskiego Stowarzyszenia Fotograficznego ANIMUS, które będą się odbywały tutaj, w Galerii TŁO. ANIMUS obchodzi hucznie swoje 10-lecie działalności i my tutaj się w to czynnie wpisujemy. (…) Jeśli ktoś śledzi działalność Stowarzyszenia ANIMUS, może być zaskoczony tematem tej wystawy, ale przyznam się szczerze, że to trochę ja narozrabiałam, bo bardzo sobie cenię w mojej twórczości i w ogóle cenię człowieka. Namówiłam całą społeczność ANIMUSA na to, żeby tym razem coś zadziałali w tym temacie – mówi Alicja Czajkowska-Magdziak z Miejskiego Domu Kultury.

Jak podkreśliła Alicja Czajkowska-Magdziak to nie jest tak, że idąc na wystawę każda praca powinna się podobać. Jeśli jednak oglądając fotografie znajdziemy takie, które nam przypadną do gusty do tego stopnia, że moglibyśmy je powiesić u nas w domu, oznacza to, że wystawa jest bardzo dobra. Pomysłodawczyni dodała, że takich fotografii, które mogłaby zabrać do siebie na tej wystawie jest więcej.

- Niektórzy tak szeroko potraktowali to hasło „człowiek”, nie w takim sensie dosłownym, ale są tutaj zdjęcia, które są interpretacją tego obrazka, co mnie bardzo cieszy. Ja gratuluję ANIMUSOWI. Spisaliście się na szóstkę– mówi Alicja Czajkowska-Magdziak.

- Temat został wymuszony niejako przez Alicję. Dobrze nam to zrobiło, bo się okazało, że każdy ma w swoim archiwum jakieś zdjęcia „ludzkie” i w końcu trudno było wybrać te, które znalazły się na wystawie. Są tu zdjęcia bardzo różne: od twarzy przez abstrakcję, po pejzaże z człowiekiem, gdzie człowiek czasami jest taki malutki jak zdjęcie z gór, gdzie widać ogrom tego całego świata. Są tu również zdjęcia bardzo młodych ludzi i bardzo dojrzałych– mówi prezes Stowarzyszenia Krzysztof Celuch.

Na wystawie, którą można podziwiać w Miejskim Domu Kultury są fotografie takich osób jak: Patrycja Baska, Krzysztof Celuch, Maja Celuch, Katarzyna Domaradzka, Marek Kołodziej, Jerzy Kopeczek, Szymon Krakowiak, Marta Krawczyk, Jerzy Kulpa, Tomasz Kutyła, Dariusz Kwiatkowski, Jerzy Maśkiewicz, Arkadiusz Raszek, Marian Rogowski, Kazimierz Świeca, Marta Wierzbicka, Jan Wierzbicki, Mieczysław Wroński, Melania Żalińska.

(MP)
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kmicic

Brawo Ala piękna wystawa.