Drużyna SLO najlepsza na Podkarpaciu

10 kwietnia w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym w Stalowej Woli odbył się finał Wojewódzki Licealiady w koszykówce chłopców. Koszykarze ze Stalowej Woli byli nie do pokonania!

- Po eliminacjach powiatowych, rejonowych, półfinałach wojewódzkich oraz turnieju barażowym, dzisiaj 4 najlepsze zespoły z Podkarpacia będą rywalizować o tytuł mistrza województwa Podkarpackiego. Do tego turnieju awansowały następujące zespoły: mistrzowie pierwszego półfinału czyli drużyna gospodarzy SLO ze Stalowej Woli. Drugi półfinał wygrał zespół I LO z Krosna. W trzecim półfinale najlepsi byli zawodnicy z I LO z Przemyśla. Później rozegrany był turniej barażowy. Zwycięzcą tego turnieju byli zawodnicy z LO z Tarnobrzegu, także dzisiaj 4 najlepsze zespoły Podkarpacia– mówi Jacek Bigus, Prezes Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego.

W meczu drużyny LO Tarnobrzeg z I LO Przemyśl, tarnobrzeżanie pokonali rywala 60:28. Zespół SLO Stalowa Wola nie dał żadnych szans drużynie z ZSP 1 z Krosna. Nasi pogrążyli rywala 56:14. Mecze o I i III miejsce były już bardziej wyrównane. Zespół z Przemyśla w grze o III miejsce zagrał z drużyną z Krosna, wynik tego spotkania to 43:20 dla ZSP 1 Krosno. Ostatnie spotkanie turnieju przysporzyło największych emocji, bo zespół ze Stalowej Woli pokonał tarnobrzeżan 65:40 zdobywając tytuł najlepszej drużyny na Podkarpaciu!

Zwycięzcy awansowali do Mistrzostw Polski, w których stanie w szranki 16 najlepszych drużyn z całego kraju. Zawody odbęda się w Gorlicach.

Powiatowy SZS w St. Woli i Dyrektor SLO ufundowali nagrody dla najlepszych zawodników w poszczególnych szkołach, i tak nagrody otrzymali:

- ZSP 1 Krosno - Rygiel Adrian

- I LO Przemyśl – Osiadacz Michał

- LO Tarnobrzeg – Hubert Bednarski

- SLO Stalowa Wola – Dawid Zaguła

Królem strzelców turnieju został Piotr Pandura z LO Tarnobrzeg, który zdobył 34 pkt.

Licealiada w koszykówce chłopców to jedna z dyscyplin, jakie wchodzą w skład cyklu zawodów organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Stalowej Woli. Imprezy sportowe mają na celu poprawę stanu sprawności fizycznej dzieci i młodzieży poprzez udział w zawodach sportowych i przygotowywaniu się do nich, popularyzację i upowszechnianie poszczególnych dyscyplin sportu wśród młodych poprzez zachęcanie do udziału w zawodach organizowanych w ramach kalendarza szkolnych imprez sportowych, wyłonienie finalistów i medalistów mistrzostw powiatu szkół oraz ocenę pracy i osiągnięć sportowych szkół i klubów sportowych działających przy szkołach oraz gminach, w zakresie sportu szkolnego, w ramach wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego.

- Impreza jest organizowana cyklicznie, co roku organizowane są finały w 3 kategoriach wiekowych: mistrzostwa szkół podstawowych, Gimnazjada gimnazjów, a dzisiaj jest Licealiada czyli mistrzostwa szkół ponadgimnazjalnych- mówi Jacek Bigus, Prezes Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego.