Prezydent na cenzurowanym

Image

Derbowy mecz w Mielcu rozbudził wielkie emocje nie tylko sportowe. Do naszej redakcji dotarło wiele głosów kibiców rozgoryczonych działaniami władz naszego miasta.

Sympatycy piłki podając za przykład Mielec w niewybredny często sposób wyrazili swoje opinie na temat sprawowania władzy przez prezydenta Andrzeja Szlęzaka. Przeważają opinie, że prezydent nigdy nie miał zamiaru wybudowania nowego obiektu w Stalowej Woli, gdyż tak naprawdę magistrat nie wykonał żadnych ruchów związanych z pozyskaniem środków zewnętrznych.

Sam projekt stadionu w naszym mieście forsowany tylko i wyłącznie przez prezydenta był od samego początku ponad miarę i możliwości finansowe miasta. Zatem prezydent nigdy nie traktował go poważnie, zwłaszcza że mocno zaangażował się w zupełnie inne inwestycje na terenie miasta. W pewnym momencie dla obniżenia kosztów budowanej trybuny K na polecenie prezydenta skrócono szklany dach o 3 metry. Kibice zarzucają prezydentowi że forsując piękny wizualnie projekt nie przemyślał sprawy kosztów jego budowy i funkcjonalności. Obiekt nie jest na miarę potrzeb, a tym bardziej możliwości naszego miasta. Przypominają, że to właśnie oni apelowali do władz o zmniejszenie pojemności obiektu dostosowując go do realiów naszego miasta. Nie udało im się wymóc zmiany etapów budowy tak żeby prace zaczęły się od trybuny z zapleczem socjalnym, jednak prezydent chętnie zgodził się na zmniejszenie obiektu . Na prośby kibiców o urealnienie projektu prezydent odpowiadał że nie będzie robił dziadostwa, że stadion będzie miał europejskie standardy bo buduje się go raz na kilkadziesiąt lat. Wychodzi na to że w Stalowej Woli budowało się go będzie kilkadziesiąt lat.

Dziś musimy się cieszyć z tego co mamy, czyli właściwie z niczego, bo nawet bliskowschodnie standardy nie są na nim zachowane. O dziwo, rozgoryczeni kibice nie domagają się już dziś nawet kontynuowania budowy. Nie wierzą w taką możliwość w związku ze zwiększającym się zadłużeniem miasta pod rządami Andrzeja Szlęzaka i brakiem środków własnych na kontynuowanie budowy. Redakcja naszego serwisu sprawdziła dla porównania obiekt w Mielcu. Stadion wybudowana w dwa lata, ma pojemność 6800 miejsc siedzących i kosztował miasto 42 miliony. Koszt budowy w całości sfinansowany był ze środków własnych. W tym miejscu należy zauważyć, że nasze miasta można powiedzieć są bliźniaczo podobne pod każdym względem. Również pod względem możliwości finansowych. Udało nam się ustalić, że po wy budowaniu stadionu w Mielcu znacznie wzrosło zainteresowanie meczami piłki nożnej i jednocześnie możliwości finansowe mieleckiego Klubu. Wzrosły przychody ze sprzedaży biletów, a także z tytułu reklam.

Czy w Stalowej Woli doczekamy się nowoczesnego obiektu, choćby na miarę XX wieku? Kibice już w to nie wierzą. Na razie wita ich jedna niedokończona trybuna, bez toalet, punktów gastronomicznych z zaciekającym dachem. Do której aby dojść muszą brodzić w błocie po kostki, bo ktoś zapomniał też o ciągach komunikacyjnych. Wydaje się, że obiekt ten nie wart jest milionów, które w niego i jego wielokrotnie zmieniane projekty zainwestowano.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~astra

Po co komu obiekt na któty przybywa klient tzw. kibic w asyście policji?. A po spektaklu klient odprowadzany jest również w podobnwj asyście policyjnej.Takie asysty widziałem w sądach orzekających.Może takie obiekty należy budować w kryminałach? Może wtedy kibice zrozumieją co to jest sport zwany piłką nożną?

~janek

bolero, proszę nie myśl i nie pisz, to ponad twoje siły umiech
Szlęzak nie ma wstydu ani ambicji bo okłamał wyborców w wielu sprawach nie tylko w sprawie stadionu i nie ma co tu wywoływać wodexu, bo to ma się nijak do tematu. daje tyle ile może. za chwile się czepicie dlaczego uniwheels daje tak małoumiechodrobinę opamiętania przynajmniej niektórych proszę, no może z wyjątkiem ciebie boleroumiech

~bolero

Najkrócej ...skoro majątek jest KLUBU ZKS to kto kim powinien zarządzać ... Klub Wodexem czy odwrotnie?

~gość

bolero nie myślisz,więc nie zachęcaj innych do tego co ci jest obce. Żak dawno doprowadić mógł do upadku wodexu wykupić za symboliczną złotówkę i śmiać się. chłop jaki jest to jest, ale na pewno jest uczciwy, szkoda tylko że żeby to zrozumieć trzeba czasu. mogę ci podać kilkanaście nazw firm w stalowej woli których szefostwo najpierw doprowadziło do upadku, a potem prywatnie nimi dalej zarządza z sukcesami. inne kluby też miały takie działalności i nie ma dziś po nich śladu, a o innych spółkach wyodrębnionych z huty też słuch dawno zaginął.pamiętasz taką spółkę "lasowiak" też wyodrębnioną z huty? miała majątek wielokrotnie większy od wodexu, i co udało się doprowadzić ją do upadłości i wyprzedać majątek. więc za nim powiesz na kogoś z wodexu głupotę to pomyśl 2 razy.

~bolero

jeżeli cokolwiek wiesz o ZKS to pomyśl ... może klub utrzymuje żaka a nie odwrotnie,no bo czyj jest ten cały WODEX?

~edek

Ludzie co wy piszecie, Stalówka dzięki zaangażowaniu paru osób i trenerowi gra powyżej możliwości finansowych, infrastrukturalnych i organizacyjnych. A dzięki temu że jest WODEX i Żak daje jeszcze jakąś kasę to mamy sport na II ligowym poziomie. Mógłby nic nie dawać i mielibyście ...gówno. A na prezesa też niż się nie pchał tylko jakieś małolaty bo każdy wie jakie to szambo i ciężka robota w zamian za wyzwiska pseudo znawców jak bikeman. bez odbioru.

~tadek

Bikemen, jesteś śmiesznyumiech a nawet żałosny. Był konkurs na prezesa to trzeba było startować bo widać że masz pomysł i wiedzę. Z pustego nawet Salomon nie naleje, ale ty dałbyś radę. Stalówka spadłą w 2010 roku przed przyjściem do Klubu Zająca i Szymańskiego więc piszesz głupoty. Według mnie to oni przez te lata robili dobra robotę, no ale jak się nie ma nic do powiedzenia w kwestii Szlęzaka to najlepiej odbić piłeczkę. Żałosny troll z ciebie

~prezes

Złej baletnicy nawet rąbek u spódnicy i jeszcze dobry koń to i po błocie bez żelu pójdzie

~obywatel

rozmawiacie o inwestycjach utopionych funduszach itd... a proszę powiedzcie co dyrektor MOSiR-u robi dla trenującej młodzieży ??????
To jest wstyd i tyle a chodzi mi o boiska na których rozgrywają mecze . Mój syn trenuję od kilku lat w STALÓWCE jeżdżę kibicować mu po całym województwie (i nie tylko) i doprawdy dużo mniejsze kluby bez większych tradycji mają boiska o których "nasz" MOSiR może tylko pomażyć . Przecież ci chłopcy nie maja nawet gdzie trenować bo murawy na tych płytach są w opłakanym stanie więc jak tu mówić o wynikach (choć w niektórych rocznikach są i to spore) . Aż trudno sobie wyobrazić jakie wyniki by były gdyby warunki do treningu były takie jak w Rzeszowie na obiektach Stali , Resovi czy Krośnie (Beniaminek) .

~bikemen

Nie rozumiem żadania aby prezydent obligatoryjnie dawał kase na sport. Przecież w klubie są prezesi ( jakis Szymański,Żak itp.) niech wezmą się za robote i szukają sponsorów reklamodawców itp. Prezesem od wyciągania łapy po kase od miasta to kazdy z nas móglby byc. Za co oni biorą pieniądze? Osobiscie sądze że nalezy rozliczyczać wlasnie tych Panów za efekty finansowe. Skoro w klubie brakuje pieniązków to znaczy że oni do pelnienia tych funkcji zwyczajnie sie nie nadają. I gdyby mieli zwyczajny honor to sami by podziekowali za prace. No chyba że przyrośli do stłków (patrz Pan Żak) i dla tytułow (patrz P. Szymański). Według mnie obaj sie do tego nie nadają i w czasie ich pracy w klubie niestety nastąpiła degradacja sportu.

~Wyborca

Głosowałem na Szlęzaka,ale w ciągu jego kadencji jako prezydenta miasta okazał sie być zarozumiałym,aroganckim gburem.
Inkubator to tylko jeden z jego nietrafionych pomysłów .

~6789

Oby to była ostatnia kadencja obecnego prezydenta!

~gnamwtd

Każdy będzie lepszy od Szlęzaka.A wybór naleźy do nas.Nie widzę nic złego ani w Zaborowskim ani w Zarzecznym.

~faraon

ramol to ty chyba Janusza nie znasz hehehe a miałem z nim doczynienia. także proponuje wsadzić glowe pod zimna wode!!!

~ramol

Dajcie spokój z tym Zaborowskim.On kocha sport tak jak Szlęzak.On kocha przede wszystkim siebie.Większego narcyza w Stalowej Woli nie uświadczysz.Jako wicek Szlęzaka nic nie zrobił dla sportu - nawet nie próbował.Jedyne osoby ,które mogą zluzować Szlęzaka to kandydaci PIS-u Zarzeczny albo Nadbereżny.Oni sportowi by nie przeszkadzali.Pan Zarzeczny już udowodnił,że sport kocha i na sporcie się zna.Przy nim Stalówka z głodu by nie zdechła.Inni potencjalni kandydaci na prezydenta mają jeden problem - nikt ich nie wybierze.

~gość

O wykształcenie ekonomiczne Cię nie posądzam bo nie pisałbyś takich bzdur:-)Nie znam nikogo po ekonomii w kręgu fanów Szlęzaka.Max socjolngia:-)

~xy2

dajcie spokoj z tymi prowokacyjnymi komentarzami.

~faraon

juy ale jesteś kotem nie wiem z skąd cie wzięli ty dachowcu jeb.... hehe

~Joe

No to jak nie pracujesz, to sie nie odzywaj w sprawach o pieniadze.

~marek

Uważam ze ten Zaborowski to madry i inteligentny facet,Mysle tez ze powinien startowac na prezydenta.Ma pojecie o madrych sensownych inwestycjach dla tego miasta,szanuje docenia wartosc i kocha sport wiec infrastruktura sportowa (czywiscie bez Chmielewskiego)bedzie sie rozbudowywac oraz pilkarze beda miec pomoc finansowa.Mysle ze pan Zaborowski powinien startowac i ma bardzo duze szanse aby zostac prezydentem Stalowej Woli.

~gość

Na szczęście nie muszę pracować przy felgach:-)ludzie pracują na mnie.Nie muszę być psem na prezydenckim łańcuszku.
A kwota 6 mln z hakiem jest z tegorocznego budżetu,sprawdź sobie na BIP ie jak wiesz co to jest:-)ekonomie.

~juy

nie pasuje prezydent wynocha do mielca !!!!!!!!!!!

~do gość

trzeba się było uczyć,nie pracowałbyś przy felgach,od muzeum wara,chociaż budka z piwem pewnie dla ciebie lepsza.

elha12

Nie zwalajcie całej winy na biednego /w przenośni/ prezydenta! Przecież to nie jest udzielny pan na włościach! Jest Rada Miasta, są radni /co prawda bezradni/ , którzy gdyby działali jednomyślnie, żadna inicjatywa prezydenta bez ich zgody /przegłosowania/ by nie przeszła! I tak uważam, że nasz prezydent jest lepszy od prezydenta Tuska, bo ma zdolność do samodzielnego myślenia i działania. Komorowski ze wszystkim lata do Tuska / mógłby być a może już jest?/ przez tego ostatniego bez problemu ubezwłasnowolniony/. Jeszcze jedno. Ci bezradni radni zapomnieli o mądrości zawartej w haśle: "W jedności siła!". Gdyby mniej się żarli między sobą, gdyby odsunęli na bok partyjne antagonizmy, a skupili się TYLKO(!) na rozstrzyganiu problemów naszego miasta, bylibyśmy daleko dalej w rozwoju - jako miasto, niż przytoczony w dyskusjach Mielec.

~Krzysztof

Stadion również jest miejscem użyteczności publicznej, więc na dobrą sprawę nie musiałby na siebie zarabiać biorąc pod uwagę Twoją logikę. Druga sprawa to gdyby Szlęzak słuchał ludzi mądrzejszych i bardziej obeznanych w temacie, to problem finansowania mógłby się zmniejszyć zdecydowanie. W bardzo prosty sposób.
1. Dofinansowanie z zewnątrz, co pomogłoby przyspieszyć inwestycję i zmniejszyć koszty ponoszone przez miasto. Ale nie, Szlęzak był mądrzejszy i stwierdził, że jałmużna nie jest mu potrzebna i miasto samo wydoli. Wydalać to może i wydala..
2. Wykorzystać powierzchnie pod trybuną w celu stworzenia w nich lokali do wynajęcia. Czy to takie trudne posłuchać ludzi, którym zależy? Nie to nie jest trudne, ale w przypadku człowieka, który jest pieprzonym ignorantem i cynikiem to jest nie do pomyślenia.

O reszcie szkoda pisać, a pół dnia możnaby spędzić.

Z tym człowiekiem jest problem ze względu na to, że wiele rzeczy, które robi jest dobre. Dużo inwestycji było trafionych i tego mu nie można odjąć. Ale całe mnóstwo było o kant dupy rozbić. Tyle lat co jest prezydentem i zsumować za i przeciw to niestety, ale czas i potencjał może nie tyle, że stracone dla miasta, ale baaaaaaaaaaaaardzo niewykorzystane. Przede wszystkim dlatego, że ten gość nie słucha nikogo. NIKOGO. Jest pieprzonym ignorantem i dlatego taka osoba nie powinna być prezydentem miasta. Potrzeba silnej ręki to fakt, ale nie silnej ręki, która nie dopuszcza żadnych rad! Potrzeba nam młodych ludzi, z wizją, którzy widzieli za granicą lub w większych polskich miastach, jak to wszystko może funkcjonować.
Panowie i Panie zbliżają się wybory. Patrzmy na wiek ludzi, którzy startują do rady miasta, powiatu i na prezydenta. nie wybierajmy ciągle tych samych starych mord, które mimo swojego rzekomego "antykomunizmu", mentalnie są dalej w tym systemie. Raz na zawsze na śmietnik historii musimy wyrzucić Homo Sovieticusów, bo inaczej nic w tym kraju sie nie zmieni.

~haha

Jaka praca taka płaca.

ZKS_STAL

RST ciekawego masz hosta: mzk.stalowa-wola.pl posadka zalatwiona po znajomosci od grubaska umiech? Wiec jednak nie z UM klikasz tylko z MZK, sam juz niewiem gdzie panuje wiekszy burdel...

~popus

inwestycje prezia oprucz tych w strefie to gnioty i nikomu niepotrzebne tałatajstwo, stracił kasę, zadłuzył miasto i tyle. trzeba wylać na pysk prezia z kumplami(tymi w szkołach też)

~zniesmaczona

herhor święte słowa, niech wyjasni publicznie sens pompowania do inkubatora tak ogromnych pieniędzy, z których poza Spółką Czarek i reszta, nikt nie ma żadnych korzysci

~gość

``mostowa sam jesteś kołek j....ny. mam to w dupie kto będzie bo każdy będzie lepszy od tego kłamcy. K...wa zamiast zając się miastem za politykę się wziął i co tydzień do warszawki w godzinach pracy za nasze pieniądze. I nie bluźnij chłopie bo to nie działa. Jedyne twoje argumenty to straszenie "czarną wołgą" a to już nie działa