Wielkanocą zapachniało w WTZ

Opublikowano: 23  Marca  2014

W Warsztatach Terapii Zajęciowych przy MOPS w Stalowej Woli powstają piękne ozdoby wielkanocne. Z rąk osób niepełnosprawnych wychodzą prawdziwe cudeńka…

Coś pięknego z dużym trudem

Prace nad ozdobami wielkanocnymi rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. WTZ przy MOPS ma pod swoimi skrzydłami 50 osób niepełnosprawnych, z czego ponad 30 ma pierwszą grupę inwalidzką. Są to osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, dlatego tworzenie każdej z prac zajmuje sporo czasu. Ozdoby powstają w ramach terapii.

Unikatowe o dużej wartości

Czasem coś nie wychodzi od razu. Często podczas powstawania np. stroika wielkanocnego coś się nie udaje, coś się popsuje, zniszczy, dlatego wszystkie te prace wymagają czasu i zaangażowania ich twórców. Dzieła rodzą się z cierpliwości i dokładności. Wszystko to więc ma dużą wartość. Mimo wielu ograniczeń podopieczni WTZ przy MOPS tworzą piękne ozdoby, jednak ich zrobienie kosztuje ich często dużo wysiłku.

Zarabiają na swoje potrzeby

Przygotowane przez warsztatowiczów ozdoby sprzedawane są corocznie na kiermaszach. Środki w ten sposób uzyskane, tylko w części pokrywają koszty materiałów.

- Każdy kto potrzebuje coś pięknego na stół, na pewno znajdzie u nas coś dla siebie. W tym roku oferujemy piękne witraże, stroiki, ikony, ceramikę, barany, kurczaki, ozdabiane jaja wielkanocne i wiele innych rzeczy– mówi Ewa Ziajko, kierownik WTZ przy MOPS.

Jak co roku, ozdoby będą sprzedawane na różnych kiermaszach w: Urzędzie Miasta Stalowa Wola, Starostwie Powiatowym, w siedzibie WTZ przy MOPS (Podleśna 2). Sprzedaż ozdób rozpocznie się w kwietniu.

[MP]
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Jak to dobrze że nie obchodzę żadnych świąt...
Dodano: 21  Marca  2014  18:27:54
Piękne cudeńka umiech
Dodano: 21  Marca  2014  17:50:54
~dxy
Tradycja to tradycja, jak można wykonać inny stroik, jak o tej porze święci sie pisanki i kurczaczki.
Wielki SZACUN dla WYKONAWCÓW!!! WYKONUJECIE śliczne rzeczy.
Pozdrowienia.
Dodano: 20  Marca  2014  20:55:20
~Angela
to nie są zdjęcia sprzed roku, to nowa, aktualna oferta, rzeczy są śliczne, pięknie wykonane, naprawde cuda, świetnie, ze co roku można sobie coś kupić do ozdoby, ja korzystam co roku, na każde święta... Brawo!
Dodano: 20  Marca  2014  17:51:58
~globus
Zapachnialo- glina ,drewnem i piorami. Zdjecia identyko jak sprzed roku
Dodano: 20  Marca  2014  15:55:50
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe