Konkursy na wielkanocne palmy i pisanki

Opublikowano: 10  Marca  2014

Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach organizuje Powiatowy Konkurs pt. „Palma Wielkanocna” oraz III Powiatowy Konkurs pt. „Pisanka Wielkanocna”…

Oba konkursy mają na celu promocję tradycyjnej twórczości ludowej i religijnej i są adresowane do wszystkich mieszkańców Powiatu Stalowowolskiego. Warto jednak zaznaczyć, że o ile uczestnikami konkursu na „Palmę Wielkanocną” mogą być zarówno dzieci jak i dorośli, to konkurs na „Pisankę Wielkanocną” jest już adresowany wyłącznie do dzieci. Konkursy skierowane są do mieszkańców powiatu stalowowolskiego. Każda praca powinna zawierać informacje o jego autorze: imię i nazwisko, wiek, adres, nr kontaktowy autora.

„Palma Wielkanocna”

Celem konkursu jest wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej. Każda osoba na konkurs może przygotować jedną własnoręcznie wykonana palmę ozdobioną w tradycyjny sposób (z wykorzystaniem bibuły, krepiny, bukszpanu, gałązek wierzby itp. ). Palma nie może przekroczyć 2 m. wysokości.

Oceny nadesłanych prac dokona komisja konkursowa powołana przez organizatora. Prace zostaną poddane ocenie według poniższych kryteriów: Zgodność nadesłanych prac z regulaminem konkursu , Tradycyjność wykonania oraz Inwencja twórcza wykonującego.

Prace konkursowe należy dostarczyć w terminie do 8 kwietnia 2014 roku do godz.18.00 do najbliższej Publicznej Biblioteki na terenie Gminy Radomyśl nad Sanem, lub do GCK w Chwałowicach. Ogłoszenie wyników Konkursu odbędzie się dnia 13.04.2014 r. w Niedzielę Palmową w Izbie Regionalnej w Antoniowie.

„Pisanka Wielkanocna”

Celem konkursu jest podtrzymanie tradycji własnoręcznego wykonywania i zdobienia pisanek, poszerzenie wiedzy na temat polskich tradycji pisankowania, technik zdobienia oraz znaczenia pisanek w kulturze ludowej oraz odkrycie nowych osobowości twórczych. Zadaniem autorów prac jest wykonanie max. 3 pisanek wielkości jajka kurzego. Technika zdobienia pisanki – dowolna, ale preferowane będą techniki tradycyjne. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat. Konkurs będzie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

Kat. I – dzieci z klas I-III

Kat. II – dzieci z klas IV-VI

Kat. III – młodzież z klas I-III gim.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście lub przesłać na adres korespondencyjny: Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach Chwałowice 132, 37-455 Radomyśl nad Sanem, dopiskiem: „Pisanka Wielkanocna” w terminie do dnia 4 kwietnia 2014r.

Karty zgłoszeniowe do konkursów można znaleźć na stronie www.gckradomysl.pl

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe