Teka z...grafiką w Muzeum Regionalnym
Opublikowano: 13  Sierpnia  2013

W Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli można obejrzeć ekspozycję „Teka z grafiką. Graficzne przetworzenia”. Wystawa jest powrotem do korzeni - składa się z 30 prac, które dały początek zbiorom z zakresu sztuki w stalowowolskim muzeum w 1995 roku. Interesującą kolekcję współczesnych artystów przekazało wówczas Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Stalowej Woli. Część prezentowanych prac pochodzi również z prywatnej kolekcji pani Marii Jacek, która jako historyk sztuki i członek TPSP w Stalowej Woli w latach 90 zaangażowana była w powstanie naszego muzeum.

Prace artystów tworzących w naszym regionie bądź związanych z nim pochodzeniem wykonane są w różnych technikach takich jak akwaforta, litografia, linoryty, gipsoryt, odbitka na papierze, sitodruk i olej na płótnie. Przedstawiają tematy wyrażone zarówno w motywach figuralnych jak i w abstrakcji.

Zaprezentowano twórczość 24 osób : Roman Artymowski, Andrzej Bartczak, Jan Berdyszak, Tomasz Chojnacki, Alicja Czajkowska - Magdziak, Eugeniusz Delekta, Ryszard Gancarz, Andrzej Gieraga, Mieczysław Herman, Ryszard Hunger, Anna Iglikowska, Witold Kaliński, Andrzej Karwat,Krzysztof Lachtar, Kazimierz Makowski, Andrzej Nawrot, Zbigniew Nitek, Janusz Przybylski, Adam Styka, Stanisław Świeca, Zbigniew Warpachowski, Władysław Winiecki, Jan Tarasin, Roman Zieliński.

Wystawę można oglądać do 1 września. Warto poświecić trochę wakacyjnego czasu i udać się do Muzeum. Uczta artystyczna gwarantowana!

BU

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~edi
Artykół super ,ładne grafiki ,warto obrjrzeć wystawę.
Dodano: 14  Sierpnia  2013  00:13:50
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe