Ofert pracy brak?

Opublikowano: 27  Maja  2013

Dużymi krokami zbliżają się wakacje, w związku z tym coraz więcej osób poszukuje pracy sezonowej. Sprawdziliśmy czy są oferty pracy wakacyjnej w stalowowolskim pośredniaku…

Ofert pracy zagranicznej nie szukaj w pośredniaku - U nas oferty, które wpływają, to są lokalne oferty pracy. Jeżeli ktoś liczy na oferty zagraniczne, to przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że Powiatowe Urzędy Pracy nie organizują wyjazdów zagranicznych. My tylko publikujemy oferty, które do nas przychodzą, albo z portali, albo z prywatnych firm, które też mają swoje portale internetowe. W ramach sieci Eures zdarzają się oferty pracy sezonowej, są to prace sezonowe w rolnictwie, zbiórki warzyw, owoców– mówi Paweł Zięba ze stalowowolskiego PUP.

Na stronie urzędu pracy znajduje się zakładka oferty pracy w ramach sieci Eures. Właśnie tam można próbować znaleźć coś dla siebie. Urzędnicy ze stalowowolskiego pośredniaka podpowiadają osobom szukających zatrudnia za granicą, by skorzystały ze strony https://ec.eu(...)ory=481.

- Na portalu Eures- owskim ofert jest o wiele więcej niż u nas. To co dociera do nas, generalnie do Polski, to nie wszystkie oferty w ramach sieci Eures. Bezpośrednio z portalu można znaleźć ich o wiele więcej. U nas na stronie jest natomiast zakładka „Oferty pracy” i po lewej stronie- „Oferty pracy w krajach Unii Europejskiej” sieci Eures. Tu można zaglądać czy pojawia się coś z zagranicznych ofert pracy. Przede wszystkim można znaleźć tutaj jednak oferty pracy stałej np. ślusarz, stolarz, spawacz, operator maszyn– dodaje Paweł Zięba.

Pracy za granicą można poszukiwać także przez agencję zatrudnienia. W Stalowej Woli funkcjonują takie dwie. Jedna z nim znajduje się w tym samym budynku co Powiatowy Urząd Pracy przy ul. Dmowskiego 8, na I piętrze. Tam można znaleźć pracę w Niemczech i Belgii.

W biurze zatrudnienia pomocy mogą szukać osoby, które np. nie mają dostępu do Internetu, tam też można dostać wydruk jakiejś oferty i uzyskać pomoc przy pisaniu i wysyłaniu CV.

Praca sezonowa na terenie Stalowej Woli to utopia

Stalowa Wola nie jest typowym miastem turystycznym jak np. położony niedaleko Sandomierz. Jak usłyszeliśmy w Powiatowym Urzędzie Pracy, znalezienie sezonowego zatrudnienia na miejscu np. w roli barmana, kelnera to raczej niemożliwe. By zbierać owoce, trzeba się udać w okolice Sandomierza.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~pupa
pup do likwidacji,
tą tablicę ogłoszeń może obsługiwać 3 osoby a nie armia urzedników produkujących papierki
Dodano: 1  Czerwca  2013  06:24:46
~bezrobotny
Do likwidacji popieram większość przedmówców
Dodano: 30  Maja  2013  12:06:18
~kumpello
Pracy brak a do tego obsługa bezrobotnych pośredniczki nie miłe krzykliwe na beneficjenta...zlikwidować pup
Dodano: 29  Maja  2013  12:53:09
~Donald
wszysstko by żyło się lepiej,nam u wałdzy
Dodano: 29  Maja  2013  10:44:17
Podpisuje się pod tym co napisał Mieszkaniec tylko błąd razi po oczach bo nad morze to można jechać w poszukiwaniu pracy.
Kryzys zdaje się być wytłumaczeniem na wszystko w naszym rejonie lecz po co istnieje takie coś jak PUP skoro przeciętny człowiek nie znajdzie tam pracy i nie ktoś napiszę teraz że jak się chce znaleźć pracę to się ją znajdzie - chyba że mówimy o szarej strefie.

Pokaz biurokracji i oferty dla kalekich intelektualistów bo idąc do tego urzędu w jednej chwili chce się płakać i śmiać ...
Dodano: 28  Maja  2013  20:43:15
~login
Nie jest lekko, trzymajcie się!
Dodano: 28  Maja  2013  06:19:35
~Mieszkaniec
pup stalowa wola to miejsce do likwidacji bo zżera nasze podatki banda darmozjadów tam siedzi i jeszcze się czepiaja jak coś idziesz załatwić tam to tylko po ubezpieczenie morzna się zgłaszać umiech
NIECH PAN PREZYDENT ZROBI PORZĄDEK Z TYM MOLOCHEM
Dodano: 28  Maja  2013  00:31:58
~STWWST
Smutne ale prawdziwe... 3 lata PUP pomagal mi znalezc prace i gdyby nie rodzice to z glodu bym zdechl a panstwo by sie na mnie wylalo... Jedna jedyna oferta jaka dostalem to praca 12 godz dziennie na stacji benzynowej w rudniku, na POL etatu i super placa 1100zł. Po odliczeniu dojazdow zostalo by mi pewnie z 700umiech) Zyc nie umierac.
Dodano: 27  Maja  2013  20:20:04
~dr. kidler
OSTATNIO ZROBILI TEST wysłali do 470 UP po 4 oferty pracy, i co ? pojawiło się raptem kilka jako publiczne a gdzie reszta? jak dla mnie gdzie byłem raz zarejestrowany w UP Stalowa Wola powinni ten kurwidołek zamknąć !! komu z was pomogł UP?
Dodano: 27  Maja  2013  18:48:02
~Loki
PUP Stalowa Wola to jedna wielka utopia, pracy tam nie znajdziesz, aktywizacja zawodowa to jeden wielki absurd, kto przerabiał ten wie o co chodzi. Pani Dyrektor tegoż urzędu to osoba o kompetencjach ale na pewno nie na to stanowisko i nie wiem co ona tam robi.
Jedynie wyjście to tylko zlikwidować ten urząd do fikcyjnej działalności.
Dodano: 27  Maja  2013  16:45:06
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe