Animus wyróżniony w konkursie

Image
[mini]Na zdjęciu prace członków stalowowolskiego stowarzyszenia [/mini]

Stalowowolskie Stowarzyszenie Fotograficzne Animus otrzymało wyróżnienie na XI Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych. To już druga nagroda przyznana przez Marszałka stowarzyszeniu.

Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne

Na konkurs swoje prace nadsyłają koła, kluby i grupy fotograficzne, stowarzyszenia działające na Podkarpaciu. Nie ma możliwości udziału osób indywidualnych. Oceniane są nie pojedyncze zdjęcia, ale całe ekspozycje przygotowane przez uczestników. Od wielu lat impreza organizowana jest pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Konfrontacje to doskonała okazja porównania umiejętności artystów fotografii i miłośników tej dyscypliny sztuki. Zdjęcia mogą być wykonane w dowolnej technice oraz na dowolny temat.

Na tegoroczne Konfrontacje wpłynęło 356 zdjęć wykonanych przez 183 autorów z 16 podkarpackich kół, klubów i grup fotograficznych oraz stowarzyszeń artystycznych. Jury przyznało po trzy równorzędne nagrody i wyróżnienia. Otrzymali je:

- Foto Klub z Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie - za wszystkie nadesłane prace, - Krośnieńskie Koło Fotograficzne KUŹNIA ŚWIATŁA - za zestaw prac pt. „Zdjęcia mają głos”, - Stalowowolskie Stowarzyszenie Fotograficzne ANIMUS - za wszystkie nadesłane prace, - Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne - za wszystkie nadesłane prace, - Pracownia Fotograficzna Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie - za wszystkie prace, - Rzeszowski Klub Fotografii - za wszystkie nadesłane prace. W tym roku wyróżnienie

Stalowowolskie Stowarzyszenie Fotograficzne Animus zadebiutowało w konkursie po raz pierwszy w ubiegłym roku, wtedy też otrzymało jedną z trzech równorzędnych nagród głównych.

- Poziom prac oceniam jako wysoki. Wśród prac biorących udział w konkursie było kilka ciekawych eksperymentów, na przykład członkowie jednej z grup robili zdjęcia używając jednego i to zabytkowego aparatu Start 66 (lustrzanka dwuobiektywowa średniego formatu, polskiej produkcji, z lat 60 ubiegłego wieku), inny przykład to zdjęcia zrobione na filmie ORWO, którego termin przydatności do użycia minął 20 lat temu. Nasza "praca zbiorowa" nosi tytuł "Postrzeganie", a jej motto przewodnie to: Wszyscy widzimy to samo, ale każdy inaczej". To seria zdjęć ukazujących różne przedmioty i sytuacje, z którymi stykamy się niemal na co dzień, a widok ich jest tak trywialny, że zazwyczaj ich nie dostrzegamy. Jednak, odpowiednio sfotografowane zatracają swój trywializm i zaczynają żyć zupełnie innym życiem. W kwietniu te prace były wystawione w zamku sandomierskim– mówił dla portalu StaloweMiasto.pl wiceprezes Stowarzyszenia ANIMUS Jan Wierzbicki.

Autorami prac są: Maja Celuch, Krzysztof Celuch, Mirosław Chciuk, Dariusz Kwiatkowski, Mirosław Petecki, Arkadiusz Raszek, Marian Rogowski, Kazimierz Świeca, Marta Wierzbicka, Jan Wierzbicki, Mieczysław Wroński i Melania Żalińska.

Wystawę XI Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych można podziwiać w Wojewódzkim Dom Kultury w Rzeszowie. Ekspozycja będzie czynna w Galerii WDK, ul. Okrzei 7 do 28 maja br.

[MagPie]

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~misiek

gratuluje umiech a moze mozna do Animusa na kurs robienia zdjec sie zapisac