Nowe targowisko?

Opublikowano: 23  Listopada  2012

Radny Błażej Borowiec od dawna już zabiegał o podjęcie działań w celu przebudowy istniejącego targowiska w Nisku. W końcu udało się wypracować porozumienie, gmina złoży wniosek o dofinansowanie w tej sprawie.

Wiele wskazuje na to, że wniosek radnych Klubu Radnych Porozumienie Samorządowo-Gospodarcze w Radzie Miejskiej w Nisku dotyczący przebudowy i unowocześnienia targowiska w Nisku, ma szansę na realizację.

Mimo niechęci i krytyki ze strony władz gminy, która określiła postulaty w sprawie nowoczesnego targowiska w Nisku jako „czysty populizm”, zwyciężyły argumenty przemawiające za powstaniem targowiska i zdrowy rozsądek. W końcu gmina złożyła wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych budowy targowiska wraz z niezbędną infrastrukturą przy ul. Kwiatkowskiego w Nisku.

Jeszcze w ubiegłym roku 28 września 2011 na sesji Rady Miejskiej w Nisku radny Klubu Radnych Porozumienie Samorządowo-Gospodarcze Błażej Borowiec złożył wniosek o podjęcie działań zmierzających do przystąpienia Gminy i Miasta Nisko do programu budowy targowiska z unijnych funduszy pn. „Mój rynek” poprzez budowę i modernizację lokalnej infrastruktury handlowej targowiska w Nisku. Wniosek ten był później kilkakrotnie przez niego ponawiany. Władze gminy twierdziły jednak uparcie, że obecne miejsce nie nadaje się na targowisko.

Padały również argumenty, że w tym miejscu targowicy nie wolno robić. Po mimo początkowej niechęci władze gminy przekonały się do tej inwestycji i uwierzyły w jej efektywność.

To czy Gmina i Miasto Nisko pozyska dofinansowanie będzie wiadome za jakiś czas. Wszystko teraz w rękach urzędników, to oni będą przygotowywać wniosek o dofinansowanie. Gra jest warta świeczki, bo można otrzymać zwrot nawet do 75% poniesionych kosztów, a w nowej perspektywie finansowej może nie być już środków na takie właśnie działania.

Do tej pory z programu budowy targowisk skutecznie skorzystała w powiecie niżańskim Gmina Jeżowe, która otrzymała dofinansowanie w wysokości 975 tys. zł. oraz Gmina Krzeszów z uzyskaną kwotą dofinansowania w wysokości 1 mln zł.

- Radni PS-G uważają, że nowoczesne targowisko w Nisku pozwoli na promocję gminy i produktów regionalnych, ułatwi dostęp do świeżych produktów rolnych sprzedawanych w higienicznych warunkach, a co istotne pozwoli utworzyć dodatkowe miejsca pracy i niezbędną infrastrukturę, m.in. sanitarną i parkingową, która będzie służyć ogółowi mieszkańców przez cały rok, a której tak bardzo brakuje w naszym mieście – mówi Radny PS-G Błażej Borowiec.
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~ona
A nasi śpią,nie ucywilizują targowiska,tam pracują ludzie a z tych pieniędzy utrzymywany jest ZKS.
Dodano: 23  Listopada  2012  18:16:37
~zobaczymy
Tak naprawdę wszystko zależy od tego jak gmina napisała wniosek. Jak nie dostaną kasy to będzie oznaczać że wniosek złożyli tyko po to żeby mieć tłumaczenie że robili wszystko co możliwe ale nie dostali kasy. Oby tak sie nie stało bo szkoda by było takiej straty tym bardziej że rewiatlizuja miasto wycinając parkingi.
Dodano: 23  Listopada  2012  10:03:44
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe