Zaloguj się !
Get Adobe Flash player

Nagroda dla WTZ przy MOPS

Opublikowano: 12  Listopada  2012

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie X jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego PFRON. W tegorocznej edycji nagrodę odbierała reprezentantka Stalowej Woli Urszula Powęska z WTZ przy MOPS.

Tego samego dnia odbyło się również wręczenie nagród laureatom IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszą pracę magisterską i doktorską pn. „Otwarte Drzwi”, którego organizatorem jest Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych.

- Była to X jubileuszowa edycja konkursu, stąd to wspaniałe miejsce, było mnóstwo znakomitych gości. Całe otoczenie, sam fakt, że gala odbyła się na Zamku Królewskim nadawało niesamowitej rangi wydarzeniu. Na dole w zamku była zorganizowana wystawa. Wszyscy podziwiali prace tegorocznych laureatów. Na rozstrzygnięcie nagród pojechaliśmy grupą kilku osób. Pojechał z nami również laureat roku ubiegłego Łukasz Januszewski, który nie mógł być z nami na rozdaniu nagród w poprzednim roku– mówi Kierownik Warsztatu WTZ przy MOPS Ewa Ziajko.

W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyło wielu znakomitych gości m.in. senator Barbara Borys-Damięcka, wiceprezes zarządu PEFRON Jacek Brzeziński, dyrektor Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych Teresa Hernik, dyrektor oddziału podkarpackiego PEFRON-u Maciej Szymański, jury, które oceniało prace wielu artystów oraz wielu innych znakomitych gości.

Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska wystosowała list gratulacyjny, który odczytano otwierając oficjalnie Galę Finałową X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”.

Laureaci X edycji

W tegorocznej edycji konkursu jury oceniało pracę w kilku kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja.

W pierwszej kategorii zwyciężył Rafał Dyrda z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Unikat” przy Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Twórczych w Katowicach za pracę „Tomasz Majewski w akcji”. II miejsce zajął Rafał Wyrzykowski ze Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Radzyminie za pracę „Siłacz”. III miejsce wywalczył Klaudiusz Grabisna z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów „Jutrzenka” w Sochaczewie za pracę „Olimpiada”.

W kategorii „Rysunek i grafika” I miejsce zajął Krzysztof Bruździński (Warsztat Terapii Zajęciowej „Tęcza” przy Caritas Diecezji Bydgoskiej w Bydgoszczy) za pracę „Łuczniczka”. II miejsce należało do Macieja Poździaka (Warsztat Terapii Zajęciowej „Jesteś potrzebny” przy Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym „Teatr Grodzki” w Bielsku-Białej) za pracę „Autoportret”. Na III miejscu sklasyfikowano pracę Piotra Ceglarza „W drodze” (Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu (woj. podkarpackie).

W kolejnej kategorii „Tkanina i aplikacja” jury najlepiej oceniło pracę Mirosława Masłowskiego „Taniec z szarfą” (Warsztat Terapii Zajęciowej w Ogrodniczkach). II miejsce zajął kolejny artysta z Podkarpacia Mateusz Solarz za pracę „Na szczycie”, (Warsztat Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Niewidomych „Start” w Przemyślu).

Trzecie miejsce zajęła chluba Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli Urszula Powęska za pracę „Pływaczka”.

W ostatniej kategorii „Rzeźba kameralna i płaskorzeźba” I miejsce zajął Tomasz Kuna za pracę „Niepokonany w 317 walkach” (Warsztat Terapii Zajęciowej „Otwarte Serce” w Dąbrowie Górniczej). II miejsce należało do Piotra Hołowienieca, Mateusza Świątkowskiego oraz Wojciecha Świątkowskiego za pracę „Piłka Nożna” (Warsztat Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym nr 1 w Lublinie). III miejsce przypadło Piotrowi Ziębie za pracę „Sportowiec” (Warsztat Terapii Zajęciowej przy Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Końskich.

- Warsztat jako jednostka otrzymał nagrodę w wysokości 4 tys. zł, natomiast Urszula Powęska otrzymała nagrodę rzeczową: zestawy plastyczne oraz koszulkę z nadrukowaną jej pracą – zdradza nam Kierownik Warsztatu WTZ przy MOPS Ewa Ziajko.

W sumie jury nagrodziło oraz wyróżniło 38 prac wykonanych przez czterdziestu dwóch artystów w 4 kategoriach. Prace wkrótce będą prezentowane w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, a potem będą eksponowane w kolejnych muzeach w różnych miejscowościach.

Gratulujemy Urszuli Powęskiej, kierownik warsztatów Ewie Ziajko oraz pracownikom Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli i życzymy kolejnych sukcesów.

ObrazekObrazekObrazek Na ostatnim zdjęciu Urszula Powęska odbiera nagrodę z rąk Zastępcy Prezesa PFRON Jacka Brzezińskiego. Obrazek

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~dzxyz
Gratulacje dla Uczestników i kierownik Pani Ewy Ziajko.
Dodano: 13  Listopada  2012  17:41:03
~omar
Jak zwykle wspaniali artysci pełną gębą. Gratulacje dla naszych!!!
Dodano: 13  Listopada  2012  12:46:20
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe