Będzie budowana sieć teletechniczna

Opublikowano: 30  Kwietnia  2012

Skończy się monopol sieci kablowych w danej części miasta, ponieważ planuje się inwestycję, dzięki której to do mieszkańca Stalowej Woli będzie należał wybór do jakiej kablówki się chce przyłączyć. Być może dzięki tym zmianą operatorzy przygotują korzystniejsze oferty…

Dwie kanalizacje, dwie strony miasta

Miasto ma wybudowaną kanalizację, jedną na Zatorzu, drugą po drugiej stronie Stalowej Woli. Newralgicznym punktem są tory kolejowe. One wszystkich dzielą, dlatego miasto ma w planach wybudowanie przejście podziemnego niedaleko Policji. Będzie to przewiert, który zlikwiduje kość niezgody. Jak zaznacza zastępca naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej Andrzej Wojtaś negocjacje z PKP w tym temacie nie należały do łatwych.

- Jesteśmy już, że tak powiem po sprawach formalnych i będziemy ogłaszać przetarg– mówi Andrzej Wojtaś.

Wszystko więc zmierza ku lepszemu. Przejście podziemne na pewno bardzo się przyda. Ułatwi to również pewne prace kanalizacyjne.

Co zmieni ta inwestycja?

Kilkanaście lat temu dwie sieci kablowe podzieliły się i każda z nich obsługuje daną część miasta. Nowa inwestycja będzie korzystna dla samych operatorów ponieważ będą mogli wejść na tereny, które wcześniej należały do konkurencji. Mieszkańcy miasta również skorzystają, bo będą mogli sami wybrać, do której sieci kablowej będą chcieli się podłączyć. Swoistego rodzaju monopol na daną część miasta skończy się definitywnie.

Kosztorys inwestorski jaki został wykonany przewiduje, że inwestycja będzie wynosiła 200 tys. zł. Ostateczna cena będzie jednak znana po rozstrzygnięciu przetargu.

[MagPie]
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~misiek
Jak to fajnie za pieniądze podatników daje się możliwość nabijania kasy firmom prywatnym ,które ściągają kasę za dostęp do programów telewizyjnych. To powinna być inwestycja wspólna tych TVK a nie finansowana z pieniędzy miejskich.
Dodano: 30  Kwietnia  2012  21:43:37
~wacek lebjega
- Jesteśmy już, że tak powiem po sprawach formalnych i będziemy ogłaszać przetarg– mówi Andrzej Wojtaś.
Wszystko więc zmierza ku lepszemu. Przejście podziemne na pewno bardzo się przyda. Ułatwi to również pewne prace kanalizacyjne. Ale pamiętajcie o rondzie w tym miejscu aby rzeczka mogła zawracać i płynąc do biesiady
ALE PIERDOŁY
Dodano: 30  Kwietnia  2012  15:50:10
~~~~~~~
To jest po to aby dodatkowe pieniądze z ludzi ściągać proste i logoczne! Niedługo dojdzie do nas że za deszcz będziemy płacić! To jest kwestia dni godzin!
Dodano: 30  Kwietnia  2012  13:13:52
~Rodak
Podzielila sie? to bylo kilka lat temu... teraz stella jest np w blokach kolo diany... w okolicach szpitala. Autorowi polecam zasiegnac opinii u zrodla a nie pisanie glupot.
Dodano: 30  Kwietnia  2012  11:57:17
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe