Lotnisko w rękach Aeroklubu

Image
[mini]Lotnisko w Turbi, zdjęcie wykonane z paralotni.[/mini]

11 kwietnia br. po kilkuletnich przygotowaniach, na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w Turbi nastąpiło uroczyste przekazanie przez Aeroklub Polski prawa wieczystego użytkowania terenu lotniska oraz własności budynków na rzecz Aeroklubu Stalowowolskiego.

Akt notarialny podpisany został przez Włodzimierza Skalika - Prezesa Zarządu Aeroklubu Polskiego oraz Bohdana Włostowskiego - Sekretarza Generalnego Aeroklubu Polskiego, a także Krzysztofa Wasąga - Prezesa Aeroklubu Stalowowolskiego i Dariusza Łukawskiego - Dyrektora Aeroklubu Stalowowolskiego.

Przekazanie terenu lotniska stanowi ukoronowanie starań zarówno władz Aeroklubu Polskiego, jak i Aeroklubu Stalowowolskiego, mających na celu realizację uchwał Walnych Zgromadzeń Aeroklubu Polskiego, podjętych w celu ostatecznego uregulowania stosunków własnościowych majątku użytkowanego przez Aeroklub Stalowowolski od początku jego istnienia.

Przekazanie terenu lotniska dodatkowo uświetnia przypadającą w tym roku 55 rocznicę utworzenia Aeroklubu Stalowowolskiego. Pozwoli to na kontynuację rozwoju tego jednego z najbardziej zasłużonych i aktywnych ośrodków szkolenia lotniczego i sportów lotniczych na Podkarpaciu. W szczególności możliwe będzie skorzystanie z dostępnych funduszy strukturalnych oraz innych form wsparcia dla inwestycji związanych z edukacją młodzieży, szkoleniem i uprawianiem sportów lotniczych. Ostatnie lata działalności Aeroklubu Stalowowolskiego to powrót do masowego szkolenia szybowcowego, zarówno na poziomie podstawowym, jak i wyczynowym, liczne uzyskane licencje szybowcowe, starty w zawodach szybowcowych w kraju i zagranicą, w tym również rangi mistrzowskiej, i wreszcie organizacja przez Aeroklub Stalowowolski Szybowcowych Mistrzostw Polski w roku 2010 oraz w roku bieżącym. Nadal aktywnie i z sukcesami w Aeroklubie działają Sekcja Modelarska oraz Sekcja Balonowa, liczne jest grono pilotów samolotów ultralekkich. Od kilku lat bardzo aktywnie działa Stalowowolski Klub Seniorów Lotnictwa.

Teren lotniska Aeroklubu Stalowowolskiego stanie się również bazą dla budowy kompetencji niezbędnych dla rozwoju aktywności podkarpackiej Doliny Lotniczej. We współpracy z władzami lokalnymi, w tym zwłaszcza władzami miasta Stalowa Wola oraz władzami Województwa Podkarpackiego, lotnisko w Turbi stać się może istotnym punktem na lotniczej mapie Polski, przybliżając Stalową Wolę i Podkarpacie do innych aktywnych lotniczo i gospodarczo ośrodków w Polsce.

Zakończony proces regulacji spraw własnościowych Aeroklubu Stalowowolskiego, bliskie związki z lokalnymi strukturami samorządowymi, współpraca i wsparcie ze strony władz Gminy Zaleszany, z wójtem Andrzejem Karasiem oraz Miastem Stalowa Wola, z Prezydentem Andrzejem Szlęzakiem daje szansę dynamicznego rozwoju oraz korzyści dla środowiska lotniczego i regionu. To nowa karta w historii Aeroklubu Stalowowolskiego, to nowe możliwości, to czas na rozwój.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~rota

Podobny samolocik ma w hangarze w Turbi ks. proboszcz z Zaleszan. Proboszcz bardzo lubi z powietrza dogladac swoje stado owiec, takie jego upodobanie. Fajny z niego gość bo oblatywacz! Ma samolot to i ma prawo sobie polatać!

~@potas

jeśli to prawda co piszesz to ładny kwas. Gościu lata na czeskich znakach umiech niezła reklama dla Aeroklubu Polskiego umiech)

~Darek

Jakby nie ten "prezio " ,jak go nazwałeś, to dzisiaj z tego lotniska pewnie nic by nie było,to ten "prezio" postawił aeroklub na nogi dzięki mądrym decyzjom i sile charakteru.

~patryk

Już nie jest dyrektorem, jego obowiazki pełni Pan Dariusz Ł. widoczny na zdjeciach

~patryk

Waldemar L. od listopada juz nie ma nic do powiedzenia w klubie

~potas

Ten ultralekki samolocik to salonka pana prezesa Aeroklubu Polskiego, spala na godzinę 14 litrów benzyny lotniczej a przez ten czas może przemieścić się na odcinku 250 km. Jest dwuosobowe to "cacko", super bezpieczne.

~ton

Sekcja modelarska działa ale przy GOK-u w Zaleszanach a nie przy Aeroklubie! O balonach niewiele wiem. Młodziutki Kamil Maślach został w ubr mistrzem polski w...modelarstwie!

~greg

Moim skromnym zdaniem, Lekan nie tylko lata ale i robi w balona samego prezydenta. Młodemu może być trudno się przebić.

~@ha ha

a dobrze poinformowany jesteś, pozdro dla ciebie ;)

~dezyderat

stalowa bedzie wykładac kase a wiocha czyli zaleszany bedzie czerpać, taki to interes

~ha ha

No co do sekcji modelarskiej to rzeczywiście słychać o sukcesach, ale o balonowej?
Ktoś coś tam zadziałał czytaj wygrał? A gdzie to nagłośnione?
Z tego co wiem to same prywatne balony goście mają, a na jedynym klubowym łapę trzyma niejaki Waldemar właśnie L.
A jak trzyma to co on tam wygrał?
Proszę o konkrety jeśli ktoś wie.

~hi hi

Tylko uważajcie żeby Waldemar L. za dużo nie wywiózł...

~Longin

"Nadal aktywnie i z sukcesami w Aeroklubie działają Sekcja Modelarska oraz Sekcja Balonowa" GDZIE, CO, JAK ??? ja nic o tym nie wiem umiech)

~asserko

Aeroklub is OK. Ale prezio do wymiany.

~xxx

Pan Waldek kombinował na potęge

~lotnik

Lekana, starego dziada pogonili to może coś się zacznie organizować powoli