Zaloguj się !
Get Adobe Flash player

Dobro Powraca

Opublikowano: 21  Marca  2012

Stowarzyszenie „Dobro Powraca”, którego założycielem jest Konrad Mężyński, zorganizowało pierwszego dnia wiosny konferencję prasową, by w ten sposób dotrzeć do mieszkańców naszego regionu.

Stowarzyszenie „Dobro Powraca” działa od 15 stycznia br., oficjalna inauguracja odbyła się 21 marca, w kalendarzowym dniu wiosny. Data ta nie została wybrana przypadkowo, logo Stowarzyszenie idealnie wplata się w ten dzień, jest to drzewo, które wypuszcza zielone listki.

Konrad Mężyński w czasie ostatniego roku prowadził wiele akcji społecznych, które teraz będą realizowane przez członków stowarzyszenia. Stowarzyszenie zakładało 15 osób, na dzień dzisiejszy jest już ich prawie 20. Do założenia stowarzyszenia przyczyniła się rodzinna tragedia, która dotknęła założyciela. Zmarła bliska osoba, która cierpiała na raka i przez około 100 dni przygotowywała swoich bliskich na swoją śmierć. To zdarzenie skłoniło do działania i założenia Stowarzyszenia, które będzie promowało zdrowy styl życia oraz walkę m.in. z nowotworami, AIDS, HIV, cukrzycą.

- Chcemy zajmować się takimi rzeczami jak: marsz różowej wstążeczki, wigilia dla mieszkańców Stalowej Woli, bardzo szeroko pojętnym wolontariatem na terenie Stalowej Woli i okolic. Chcemy zajmować się promowanie zdrowego stylu życia, aktywnością fizyczną, chcemy to połączyć w jedną całość – mówił Konrad Mężyński.

Konrad Mężyński wraz z członkami Stowarzyszenia „Dobro Powraca” nie boi się podejmować trudnych tematów, które na co dzień od siebie oddalamy. Będzie promował różnego rodzaju akcje, happeningi, spotkania z ludźmi by naświetlić różne problemy, obok których przechodzimy, ponieważ w danej chwili nas nie dotykają. Przy okazji tego typu wydarzeń mieszkańcy naszego powiatu będą mogli uzyskać fachowe informacje na tematy trudne, związane ze zdrowiem.

Stowarzyszenie planuje także wejść do szkół z różnymi tzw. ciężkimi tematami, o których nie wszyscy chcą mówić, m.in. chodzi o legalne dopalacze, które na co dzień są łatwo dostępne, tematy używek jakie stosują dzieci, alkohol, narkotyki.

Jak podkreśla Konrad Mężyński Stowarzyszenie nie chce być konkurencyjne dla innych stowarzyszeń, wręcz odwrotnie chce nawiązać współpracę. Na chwilę obecną Stowarzyszenie współpracuje z Amazonkami ze Stalowej Woli. W ubiegłym roku wspólnie były organizowane takie wydarzenia jak: dzień wali z rakiem, marsz różowej wstążeczki, wigilia dla mieszkańców Stalowej Woli.

- Nie chcemy być absolutnie konkurencją, nie chcemy się tu z nikim przepychać na łokcie. Chcemy współpracować, chcemy pracować na rzecz tutaj naszej lokalnej i pobliskiej społeczności. Nie chcemy zamykać się tylko w Stalowej Woli. W Stowarzyszeniu są też mieszkańcy spoza Stalowej Woli. Dla mieszkańców powiedzmy Niska czy okolicznych miejscowości mamy plan na pewne działania – mówił Konrad Mężyński.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[MagPie]
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~konrad
Wszyskich zainteresowanych zapraszam do wspólnej pracy : )
Proszę się ze mną kontaktować pod nr tel. 503 603 676
Pozdrawiam !
Konrad Mężyński
Dodano: 22  Marca  2012  06:29:16
~romcia
Pani Konradzie, jak mozna Panu pomóc? Mam dużo wolnego czasu i chęć do działania.
Dodano: 21  Marca  2012  18:10:29
~BmwFan
?? wszytko super, ale co tam robi ZOOM? statysta?
Dodano: 21  Marca  2012  14:52:40
Ta laska z rudymi włosami to córka P. Minge?
Dodano: 21  Marca  2012  14:19:51
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe